Вже зовсім скоро розпочнеться сезон подорожей! Ви вже готові? Чи досі переконані, що подорожі — це складно? Щоб допомогти розібратися в усіх питаннях щодо планування польотів і поїздок, ми підготували для вас повний гід, як вибрати класне місце, знайти найдоступніші квитки і зібратися like a pro. Отож, поїхали!
Обираємо напрям
Впевнені, у вас на прикметі є хоча б одна країна чи місто, а можливо, цілий список. Та щоб розвіяти міф про те, що подорожі — задоволення недоступне або дуже дороге, залишимо тут підбірку бюджетних, але крутих країн для туризму і відпочинку. Ловіть!
Грузія
Польща
Угорщина
Туреччина
Словаччина
Чорногорія
Хорватія
Латвія
Румунія
Болгарія
Греція
Кіпр
Португалія
Індонезія
Таїланд
Туніс
В’єтнам
Шрі-Ланка
Вибір ORNER: Ми в захваті від подорожей, а наша команда постійно відкриває для себе нові куточки на планеті. Готуючи цю статтю, ми опитали орнерят-мандрівників, яка країна і місто сподобалися їм найбільше, а також які б вони порадили для туризму.
Ділимося нашим особистим ТОПом:
Нідерланди (Амстердам)
Португалія (Лісабон)
Франція (Париж)
Італія (Рим, Венеція, Сардинія)
Грузія (Тбілісі)
Іспанія (Барселона, Валенсія, Толедо)
Польща (Краків, Гданськ)
Де шукати квитки?
Куди — вирішили, а тепер давайте розберемося як. Для цього вам точно стане в нагоді ось цей невеликий список. Спробуйте!
Що взяти з собою?
Крім одягу, взуття, техніки і гаджетів є менш очевидні, але важливі речі, які додадуть вашій поїздці пару зірок з комфорту і особистої передбачливості. А ось і вони:
Сумка-бананка або тревел-кейс для документів і грошей. Таким чином квитки, телефон, гроші та всі важливі дрібниці будуть зручно організовані в одному місці.
Тревел бук. Поєднує блокнот, планер і щоденник вражень. Зручний по формату і легко поміститься в ручну поклажу. Наприклад, в тревел буці ORNER можна формувати списки цікавих місць, записувати час роботи музеїв, ціни квитків, фіксувати витрати, а в чек-лист занести все, що потрібно встигнути. Крім цього, в комплекті є два листи стікерів, щоб додати яскравих акцентів у свої нотатки.
Новий плейлист. Так, це дуже важливо. Адже подорожувати з улюбленою музикою і свіжими треками ще більше задоволення. Перевірено!
Термос або термочашка. Якщо подорож планується в сезон з осені по весну, ці речі виручать вас не раз.
Виделка чи ложка. Дрібниця, яка може стати у нагоді, якщо графік насичений, багато переїздів і вам раптом просто захочеться перекусити на ходу.
Дорожній набір для шиття. Добре, хоча б просто голку з нитками.
Маска для сну, надувна подушка і беруші. Якщо ви втомитесь в дорозі, вони допоможуть вам відключитись практично при будь-яких умовах.
Плед. Від перепадів температури не втечеш. Навіть у літній сезон вечорами може ставати досить холодно. В такому випадку флісовий плед зігріє і тіло, і навіть трохи душу .
Звичайні пакети. Завжди тішить, коли є куди скласти сміття або покласти їжу. Не дякуйте.
Що скачати на смартфон?
Що ж, будемо готові ще й на діджитал рівні. Список додатків, які точно знадобляться вам в поїздці.
PackPoint Travel — якщо переймаєтесь, щоб нічого не забути у зборах, додаток видасть перелік необхідного в залежності від маршруту і погоди. Круто!
Kiwi.com, Tickets.ua, AnywayAnyday — зручні додатки для пошуку та бронювання недорогих авіа, автобусних, залізничних квитків і готелів.
Maps.me — офлайн-карти або просто must have для навігації.
Rome2Rio — планувальник складних маршрутів з пересадками.
Citymapper — допоможе зорієнтуватись у міському транспорті.
Couchsurfing Travel — мережа пошуку житла в гостях у місцевих жителів.
Izi.TRAVEL — аудіо-гід визначними пам'ятками у кожній країні.
Foursquare — найбільший сервіс для пошуку кафе і ресторанів.
HappyCow! — пошуковик веганських ресторанів і кафе (платний додаток).
WiFi Map — додаток-виручалочка. Він покаже вам паролі громадських мереж, якими поділилися інші користувачі.
І кілька тревелхаків наостанок:
Перед поїздкою обов'язково погугліть інфо з вибраного місця. Так ви точно будете знати, що відвідати, подивитися, куди потрапити. А ще краще, одразу занесіть це у свій тревел бук.
При виборі дат поїздки, зверніть увагу на заходи або свята в країні. Є ймовірність, що розклад роботи магазинів, музеїв і пам'яток буде змінено.
Перевірено ORNER: Однак в святкові дні, наприклад, на Рамадан у Стамбулі, проїзд в громадському транспорті роблять безкоштовним, а в магазинах діють знижки, що обіцяє непоганий шопінг. Візьміть на замітку.
Липень і серпень в Європі — "високий сезон". Туристів у цей час багато, квитки взяти складно, а ціни на проживання та в усіх закладах вищі. Приємніше та дешевше подорожувати в періоди з квітня по червень або з вересня по жовтень. І погода гарна, і людей набагато менше.
Брати квитки заздалегідь має сенс тільки на сайтах класичних авіаліній, таких як МАУ та інші. Для лоукостерів це правило не діє.
Пересадки — це не завжди погано. Якщо квитки на прямі рейси будуть дорогими, спробуйте скористатися цим способом і подивитися рейси зі стикуванням. А зробити це легко ви зможете за допомогою додатків, які ми залишили вище.
На сайті кожного лоукостера (і деяких класичних авіакомпаній теж) є спеціальна вкладка з календарем найнижчих тарифів. Обов'язково пошукайте її та не полінуйтеся заглянути! Особливо вигідними можуть виявитися ціни на квитки по вівторках.
Здається пройшлися по всіх пунктах! Сподіваємося тепер організувати і зібратися у подорож вам буде простіше, а назад ви привезете багаж незабутніх вражень і щасливих себе.